Przejawianie kobiecości

Aby zrozumieć czym jest kobiecość, należy najpierw znać hasłowe pojęcie kobiecości. Kobiecość to łagodność, ciepło, zrozumienie, akceptacja, spokój, tonowanie. Wiem, myślisz teraz, że to utarte slogany które musisz realizować bo jesteś kobietą i że wkłada cię to w sztywne ramy. Nie, nie o to chodzi. Doba ma 24 godziny a rok 365 dni. W przejawianiu kobiecości liczy się to aby w ogóle o tym nie zapomnieć. Często w zapętleniu dnia codziennego zapominamy o tym, że jesteśmy kobietami i wpadamy w skrajności. Albo przesadnie dbamy o interesy albo jesteśmy całkowicie pasywne. Chodzi o to aby w swoje życie wpleść kobiecość w ujęciu spokoju, łagodności i akceptacji.

Jak to ma wyglądać w praktyce?

Planowanie. Po prostu zaplanuj kiedy będziesz przejawiać kobiecość. Pracujesz 5 lub 6 dni w tygodniu? Zaplanuj że w niedzielę uspokoisz się, upieczesz ciasto i ze spokojem porozmawiasz z mężem. Gonisz cały dzień? Ustal, że od 20:00-21:00 (tylko godzina!) spytasz ze spokojem i łagodnością męża jak się czuje i po prostu będziesz słuchać. To działa. Spróbuj. Nie musisz rezygnować z pracy i czasu dla siebie żeby móc przejawiać kobiecość. Życie to łączenie przeciwieństw. Biznes można robić również po kobiecemu. Nie chodzi o wpadanie w skrajności. Nie wyłączaj myślenia. Można być ciepłą, łagodną i spokojną jednocześnie prowadząc swój biznes czy pracując.

Co zyskasz?

  • będziesz spokojniejsza
  • będziesz miała mniej stresu
  • domownicy będą zadowoleni i bardziej pomocni
  • odkryjesz coś nowego co może zmaterializować się w twoim życiu

Czynności-kobiecości, praktykujesz je?

Dlaczego pewne zajęcia działają na nas odstresowująco a inne nie? Bo kobiety relaksują się gdy wykonują tzw. czynności kobiecości.

Czynności-kobiecości, czym są?

To bardzo łatwe, wymień teraz wszystko to co pozwala ci się zrelaksować i łączy cię z twoją kobiecością. Moje przykłady:

  • czytanie książek
  • kawa w pięknej filiżance
  • haftowanie
  • robienie prac wytwórczych typu decoupage, malowanie kartek
  • pisanie dziennika
  • dekorowanie

Napisz tu i teraz na kartce, jakie ty masz swoje czynności-kobiecości. To bardzo ważne. A może zaniedbałaś tą sferę? Pracujesz i nie masz czasu na nic innego? Jeśli tak jest u ciebie, to zaplanuj sobie na ten tydzień chociaż godzinę i wykonaj w tym czasie coś co kompletnie nie przynosi pieniędzy ale jest bardzo kobiecą czynnością. Może kupisz sobie kwiaty i ułożysz je w wazonie i dołożysz piękna kokardę? Zrób to a gwarantuje ci, że poczujesz się bardzo dobrze.