Denerwuje cię rodzeństwo?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
czy denerwuje cie rodzenstwo 1024x768 - Denerwuje cię rodzeństwo?

Denerwuje cię rodzeństwo?

Och, jak mnie denerwuje mój brat. Jaka moja siostra jest nieznośna! Nie ma z nią kontaktu bo nie będę z nią rozmawiać. Znowu mój przyrodni brat mnie zdenerwował. Jak on tak mógł!

Czy brzmi znajomo?

Na pewno tak. Rodzeństwo gdy jesteśmy mali jest nawet fajne. Mamy się z kimś bawić i jeździć na kolonie. Sprawa komplikuje się gdy jesteśmy dorośli i zaczynamy szukać swojej drogi lub gdy mamy już swój styl życia i swój światopogląd. I co najważniejsze. Problemy pojawiają się gdy mamy wygórowane ego i brak pokory. Krótko: problemy pojawiają się gdy kieruje nami pycha.

I znowu pojawia się sytuacja w której mówimy: „Odcinam się od siostry!” lub „Odcinam się od brata!”.

Oczywiście, gdy ich zachowanie jest agresywne, niszczące i pełne nienawiści to jak najbardziej, fizycznie należy się zdystansować. Jedyne czego nie można robić to dopuścić nienawiści do swojego serca. To bardzo ważne.

Ale najważniejsze jest to:

Wyciągniecie wniosków. Co konfliktowa sytuacja może cię nauczyć albo od czego uratować?

Przykład z życia:

Brat nie chciał pożyczyć pieniędzy siostrze na bilet do Hiszpanii. Była zakochana w chłopaku z Andaluzji. Po wielu problemach wróciła do Polski ale po miesiącu chciała na nowo tam pojechać. Zwróciła się do brata ale oschle mi zakomunikował, że nie pożyczy mi ani grosza. Byłam zła i niezadowolona. Przecież ona tak bardzo kochała swojego Hiszpana! No cóż…krótko potem okazało się, że ją zdradzał i tak naprawdę wiódł podwójne życie. Jej brat uratował ją od takiej relacji nie pożyczając je pieniędzy.

Okazje przychodzą ukryte

Tak, raczej rzadko okazje i korzyści przychodzą do nas jak na tacy. Gdy z pokorą dopatrzymy się „drugiego dnia sytuacji” to na pewno wyjdziemy z każdej sytuacji zwycięsko. Ale trzeba zmienić myślenie.

Przykład z życia:

Anna ma brata Damiana. Anna prowadzi życie na luzie. Nie ma ciśnień na piękny dom na przedmieściach, nie pracuje w korporacji. Ceni sobie naturę i spotkania z przyjaciółmi. Jej brat Damian jest perfekcjonistą, ostatnie 6 lat poświęcił na budowanie perfekcyjnego domu. Wszystko u niego jest doskonałe. Ale jest jedno ALE. Damian, brat Anny, płaci za to wysoką cenę. Musi ciężko pracować, bez chwili dla siebie i wyluzowanego stylu życia. Niejednokrotnie byłam świadkiem, jak mówił do Anny, że ona go strasznie denerwuje. A dlaczego go denerwuje? Bo podświadomie zazdrości jej luzu i wolnego stylu życia bez ram 12-godzinnej pracy.

ZŁOTA ZASADA: Jeśli ktoś cię denerwuje, to wiedz, że ma dla ciebie lekcje. Ale czy ją przyjmiesz, zależy od twojego poziomu pokory.

Po latach Damian powiedział mi, że Anna miała racje. Powinien był wyluzować bo ten tryb życia go wykończył psychicznie.

Jeśli trzeba, broń się ale szanuj rodzeństwo bo ma dla ciebie ważne lekcje

O mnie

wybrałam drogę wspierania innych w zrozumieniu ich życia i odpowiedzi na pytanie: dlaczego to mi się przytrafia?

ściągnij darmowy e-book

Ostatnie posty