Czy odcinasz się od rodziny?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Jak sie odciac od rodziny 1024x768 - Czy odcinasz się od rodziny?

Odcinasz się od rodziny?

Czy masz czasami dni w których masz dość swojej rodziny?

Mówisz sobie, tak już dość, nie mam siły kłócić się ze swoją mamą i tata. Nie chce mi się tłumaczyć im dlaczego podejmuje taki a nie inne decyzje.

Czy mówiłaś sobie nieraz, że odcinasz się od swojej rodziny?

Często słyszę, że ktoś mówi: „Odcinam się od tego!”, „Nie będę tego dłużej znosić!”, „Od dzisiaj żyję tylko własnym życiem”. Tak, mają rację. Ale tylko po części. Dlaczego? Bo od rodziny nie jesteśmy w stanie się odciąć. Wyobraź sobie duże drzewo. Piękny, duży, zdrowy dąb z pięknymi, mocnymi gałęziami. Jest piękny, słoneczny dzień, spoglądasz w górę i widzisz rozłożystą koronę drzewa i mocno zielone liście. I nagle słyszysz piłę motorową. Przychodzi mężczyzna i ucina drzewu korzenie, Drzewo pada ścięte ponieważ ktoś postanowił odciąć go od korzeni bo są niepotrzebne. Dokładnie to samo zadzieje się z tobą jak postanowisz odciąć się od swoich korzeni. To niemożliwe.

Jesteś częścią swojej rodziny a ona jest częścią ciebie.

Gałęzie rosną w dowolnym kierunku. Mogą wybrać czy rosną na boki czy bardziej w górę, czy rodzą owoce czy mają dużo liści. Ale soki i składniki odżywcze do wzrostu biorą z korzeni. Nie ma innej opcji. Całe drzewo to jeden, wielki organizm który działa dla wspólnej korzyści.

Odcinasz się ale tak naprawdę przemawia przez to agresja. Wiesz jaka agresja? Agresja zastoju bo tak naprawdę to nie chcesz iść do przodu. Nie przyjmujesz lekcji życiowych które niesie cii twoja najbliższa rodzina. Tak, wszystkie doświadczenia są po to aby wyciągać z nich wnioski. Zdenerwowała cię bratowa bo oszukała cię na pieniądze? Podziękuj jej za to bo wiesz, że tak naprawdę to nauczyła cię dbać o swoje sprawy. Mama ciągle cię pyta czy masz oszczędności i to cię irytuje? Prawda jest taka, że nie ogarniasz swoich finansów, ona to widzi i podświadomie naciska żebyś zaczął mądrze inwestować. Ty zamiast wyciągnąć z pokorą swoje wnioski, idziesz w zaparte i ciągle ją krytykujesz zamiast zastanowić się nad sobą.

Od rodziny nie ma sensu się odcinać. Należy zbudować siebie na tym co rodzina ci daje albo czego ci nie daje.

Czy chcesz wiecznie stać w miejscu?

Tak będzie jeśli nie zaczniesz wyciągać wniosków. Dlatego nie skupiaj się na szukaniu wiedzy poza swoim rodem. Dlaczego? Bo tylko wyciągając lekcje ze swojej rodziny/rodu realnie pójdziesz do przodu i przekujesz swoje życie w sukces bo zrobisz inaczej niż twój ród. Najlepsze co możesz otrzymać od swojej rodziny to lekcje które w praktyce należy przepracować.

 

O mnie

wybrałam drogę wspierania innych w zrozumieniu ich życia i odpowiedzi na pytanie: dlaczego to mi się przytrafia?

ściągnij darmowy e-book

Ostatnie posty