5 korzyści pracy nad swoim rodem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
relacje w rodzinie jak je rozwiacac 1024x768 - 5 korzyści pracy nad swoim rodem

5 korzyści pracy nad swoim rodem

Nasz ród to nasze korzenie.

Wiele osób odcina się od swoich korzeni co w praktyce jest po prostu niemożliwe. Z cebulki wyrasta tulipan. Gdy odetnie się od cebulki, zwiędnie. Postoi kilka dni ewentualnie w wazonie ale to wszystko.

Często tak się mówi, że nikt cię nie zna lepiej niż własna mama. No właśnie! I tu jest klucz którym otworzysz wszystkie drzwi.

Dlaczego tylko klucz z rodu otworzy twój sejf spełnionego życia?

Bo naszym obowiązkiem jest ulepszać nasz ród. Rodzice byli biedni? Zastanów się co robili nie tak? Może kupowali wszystko na emocjach? Ty zrób inaczej.

Jakie konkretnie możesz mieć korzyści z pracy nad swoim rodem?

  1. Korzyść pierwsza: Oszczędność czasu w szukaniu „co jest ze mną nie tak” -Nie musisz szukać pół życia co robisz nie tak – wystarczy spojrzeć na swoją rodzinę. Np. nie możesz znaleźć partnera/partnerki? Spójrz na swoich rodziców. Szansa, że powtarzasz ich negatywne zachowania jest bardzo duża.
  1. Korzyść druga: Poprawiasz swoje finanse robiąc inaczej niż rodzice. Np.: tata kupował na emocjach wszystkie gadżety świata. Ty robisz tak samo i cały czas jesteś pod kreską i nie masz oszczędności.
  1. Korzyść trzecia: analizujesz zachowania kobiet i mężczyzn w twoim rodzie i wyciągasz to co dla ciebie dobre. Czyli uczysz się na ich błędach. Analizując rodzinę, osoby nam bliskie, informacja jest bardziej przyswajalna bo znamy ich wiele lat i również wiele o nich wiemy.
  2. Korzyść czwarta: uświadamiasz sobie, że analizując przodków którzy już nie żyją, możesz wyciągnąć porady inwestycyjne od nich. Np. babcia miała 10 kopert na różne wydatki, dzięki temu była niezależna całe życie. Np. prababcia miała słoik ze złotymi monetami, dzięki temu dobrze żyli po wojnie. Np. dziadek wynajmował mieszkania, dzięki temu zawsze miał pieniądze.
  3. Korzyść piąta: analizując przodków, możesz uniknąć błędów życiowych. Ciocia nie pracowała całe życie i miała mnóstwo problemów po śmierci wujka. Siostra była perfekcjonistką i mąż się z nią rozwiódł bo zamęczał go tym, że jest kurz na szafkach i trzeba sprzątać.

 

 

O mnie

wybrałam drogę wspierania innych w zrozumieniu ich życia i odpowiedzi na pytanie: dlaczego to mi się przytrafia?

ściągnij darmowy e-book

Ostatnie posty